تزریق ژل بهتر است یا بوتاکس؟

تزریق ژل بهتر است یا بوتاکس؟

تفاوت اصلی تزریق ژل با تزریق بوتاکس عملکرد آنها در زیر پوست فرد متقاضی است که پس از هر بار تزریق به روشی متفاوت باعث افزایش حجم و جوانسازی پوست آن ناحیه می‌شود


افزایش سن باعث تغییراتی در بافت پوست افراد می‌شود. در اثر این تغییرات علائمی مانند چین و چروک و افتادگی پوست مشاهده می‌شود که باعث ناراحتی و حتی کاهش اعتماد به نفس افراد می‌شود. خوشبختانه روش‌های مختلفی برای پیشگیری و حتی از بین بردن علائم پیری پوست ابداع شده است.

یکی از رایج‌ترین و موثرترین روش‌ها تزریق بوتاکس به صورت است. تزریق بوتاکس به دلیل بی‌خطر بودن، کم هزینه بودن نسبت به عمل‌های زیبایی مشابه، کارایی بالا و سریع، عدم نیاز به دوره نقاهت و عوارض شدید و ناخوشایند، محبوب‌ترین روش جوانسازی صورت در کلینیک‌های زیبایی شناخته شده است.

امروز میخواهیم در مورد این که تزریق ژل بهتر است یا بوتاکس صحبت کنیم. در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا متوجه شوید که آیا تزریق ژل بهتر است یا بوتاکس.


تزریق ژل بهتر است یا بوتاکس؟

هر روز بر تعداد کاربران جراحی پلاستیک در جهان افزوده می‌شود و به طور کلی در دهه اخیر استفاده از جراحی پلاستیک و روش‌های جوانسازی در دنیا بسیار محبوب و مورد توجه بوده است.

از جمله عمل‌های زیبایی و جوانسازی که در سال‌های اخیر مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته و محبوبیت زیادی در دنیا پیدا کرده است، تزریق ژل و تزریق بوتاکس است.

هم تزریق بوتاکس و هم تزریق ژل پرکننده در نقاط مختلف بدن برای رسیدن به اهداف یکسان قابل استفاده است و نتایج و اثرات تقریبا یکسانی دارد و تنها در برخی جزئیات تفاوت‌هایی وجود دارد که بررسی شده است.

تفاوت اصلی تزریق ژل با تزریق بوتاکس عملکرد آنها در زیر پوست فرد متقاضی است که پس از هر بار تزریق به روشی متفاوت باعث افزایش حجم و جوانسازی پوست آن ناحیه می‌شود.

در تزریق بوتاکس، پس از ورود بوتاکس به ناحیه مورد نظر، تمامی سیگنال‌های عصبی و ارتباط بین مهره‌های آن ناحیه و مغز به طور کامل قطع شده و عضله هدف به طور موقت فلج می‌شود. دیگر نمی‌تواند با مغز ارتباط برقرار کند.

همچنین بوتاکس در ناحیه مورد نظر، آن ناحیه را ضخیم‌تر و برجسته‌تر نشان می‌دهد و چین و چروک یا لکه‌های آن ناحیه از پوست را از بین می‌برد.

اما در تزریق ژل در ناحیه مورد نظر، نحوه عملکرد ژل پرکننده با بوتاکس بسیار متفاوت است و در این روش با تزریق ژل‌ها به ناحیه مورد نظر، ژل‌ها به صورت یکنواخت و هدفمند در بافت زیر پوست ته نشین می‌شوند که این امر باعث افزایش میزان ژل می‌شود. اندازه و برآمدگی در همین ناحیه است که در نهایت به دلیل ترمیم برخی عیوب و چین و چروک‌های آن ناحیه خواهد بود.

تزریق ژل به ناحیه مورد نظر ارتباط عصبی بین عضلات آن ناحیه و مغز را قطع نمی‌کند و تنها با ایجاد برآمدگی و پر شدن باعث افزایش حجم آن ناحیه می‌شود.


در چه شرایطی تزریق بوتاکس بهتر است؟

تزریق بوتاکس در نواحی مختلف بدن تنها برای زیبایی و جوانسازی پوست کاربرد ندارد و در برخی موارد کاربردهای زیادی در درمان دارد و تاکنون افراد زیادی در دنیا با تزریق بوتاکس مشکل خود را برطرف کرده اند.

در منطقه هدف بوتاکس می‌تواند برای درمان برخی از بیماری‌ها از جمله میگرن استفاده شود، زیرا سیگنال‌های عصبی عضله هدف به مغز را قطع می‌کند. با تزریق بوتاکس به عضله مورد نظر می‌توان مغز را از این عضله جدا کرد و بیمار سردرد یا میگرن شدید را احساس نمی‌کند.

اما امروزه دلیل اصلی استفاده از بوتاکس برای رسیدن به اهداف زیبایی در دنیا شناخته شده و محبوب است. بوتاکس عضله هدف را فلج می‌کند به طوری که دیگر نمی‌تواند حرکت کند یا باعث ایجاد چین و چروک روی پوست شود. از طرفی بوتاکس باعث افزایش حجم زیر پوست می‌شود که می‌توان از آن برای رفع بسیاری از چین و چروک‌ها استفاده کرد.

در چه شرایطی باید از تزریق ژل استفاده کرد؟

استفاده از تزریق ژل نیز طرفداران و کاربران خود را دارد و استفاده از این روش در دنیا بسیار زیاد است. تزریق ژل در نواحی مختلف بدن امکان پذیر است و کاربردهای زیادی دارد.

پزشکان معمولا تزریق ژل را برای افرادی که نیاز به افزایش حجم و پف در ناحیه مورد نظر دارند توصیه می‌کنند. به عنوان مثال برای افرادی که ایرادات کوچکی در بینی خود دارند و می‌خواهند بدون جراحی آن را برطرف کنند، فیلرها یکی از بهترین گزینه‌ها هستند.

با تزریق ژل در آن ناحیه می‌توانید به شکل و فرم دلخواه فرد در آن ناحیه دست پیدا کنید. همچنین از تزریق ژل برای رفع برخی جزئیات مانند چین و چروک و همچنین رفع مشکل عدم تقارن بدن استفاده می‌شود. اگر بیمار مشکلاتی مانند عدم تقارن در دو طرف بدن خود داشته باشد می‌تواند از فیلر استفاده کند.

یکی از پرکاربردترین کاربرد‌های تزریق ژل که اخیراً استفاده می‌شود و عمده‌ترین کاربران آن خانم‌ها هستند، تزریق ژل به سینه و باسن برای افزایش برآمدگی و شکل دلخواه است. خانم‌هایی که با سینه‌ها و باسن‌های کوچک مشکل دارند می‌توانند با تزریق ژل در این نواحی به اهداف خود برسند.


روش‌های تزریق بوتاکس و تزریق ژل چیست؟

هر دو روش بسیار ساده هستند و در عرض چند دقیقه تکمیل می‌شوند و پس از آن بیمار می‌تواند برای استراحت و انجام کارهای روزانه خود به خانه برود.

تمام مراحل تزریق ژل و بوتاکس یکسان است که پزشک با شناسایی ناحیه مورد نظر و سپس تهیه دارو و خارج کردن آن داخل سرنگ، تزریق را آماده می‌کند.

پزشک دارو را به طور دقیق و هدفمند در نواحی مورد نیاز تزریق می‌کند. در نهایت، ممکن است آن ناحیه را کمی ماساژ دهند تا بهتر شکل بگیرد.


نتایج تزریق بوتاکس و ژل به چه چیزی بستگی دارد؟

نتایج و اثراتی که پس از تزریق بوتاکس و ژل به دست آمد عمدتاً به دو مورد بستگی دارد. اولین مورد انتخاب یک پزشک بالینی و یک پزشک حاذق است که تأثیر بسزایی در نتایج خواهد داشت.

موضوع دیگر مراقبت‌های بعد از عمل است که فرد باید به آن توجه زیادی داشته باشد.

تمام توصیه‌ها ی ذکر شده توسط پزشک متخصص باید به خوبی و به طور کامل جواب داده و از آنها غفلت نشود. این نکات و مراقبت‌های بعد از عمل تاثیر بسزایی در نتایج خواهد داشت.

جمع بندی:
ما در‌‌ایم مقاله به این مطلب پرداختیم که تزریق ژل بهتر است یا بوتاکس. همانگونه که مشاهده کردید نمی‌توان گفت که کدام روش بهتراست. زیرا بستگی به تصمیم فرد دارد. ما تنها توصیه می‌کنیم با خواندن این مطلب باتوجه به شرایط خود تصمیم بگیرید.

دیدگاه خود را برای ما ارسال کنید