عوارض تزریق چربی در صورت

عوارض تزریق چربی در صورت

در چند وقت اخیر تکنیک تزریق چربی اتولوگ به سرعت گسترش یافته و تقاضای آن بیشتر از انجام جراحی‌های پلاستیک شده است و در بین اقشار مختلف جامعه از محبوبیت بالایی برخوردار بوده و روز به روز بر تقاضا برای آن افزوده می‌شود. به دلیل دسترسی آسان و قیمت ارزان آن اما قابل توجه است که بدانید این روش علاوه بر مزایای زیادی که دارد عوارضی نیز دارد. امروز قصد داریم درمورد عوارض تزریق چربی در صورت صحبت کنیماگر مایل به کسب اطلاعات در زمینه تزریق چربی درصورت هستید در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.


عوارض تزریق چربی به صورت

مانند تمام درمان‌های زیبایی، تزریق چربی به صورت خطراتی (هر چند جزئی) و همچنین فوایدی دارد. از مزایای تزریق چربی به صورت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: اصلاح عیوب صورت و افزایش حجم با یک ماده ضد حساسیت (یعنی از بدن خود بیمار).

مهم است که قبل از انتخاب این روش، خطرات و مزایای تزریق چربی به صورت را در نظر بگیرید.

خطرات و مضرات تزریق چربی به صورت کم، نادر و ساده است. تورم ممکن است، اما همه آنها را تجربه نمی‌کنند.

مهم‌ترین نقطه ضعف این روش این است که صورت یا لب‌های شما ممکن است تمام یا بیشتر تزریق‌های چربی را دوباره جذب کنند.

احتمال وقوع این اتفاق برای یک فرد خاص قابل پیش‌بینی نیست، اما در نیمی از بیمارانی که درمان‌های تزریق چربی دریافت می‌کنند، رخ می‌دهد.


خطرات و عوارض نادر تزریق چربی

• امکان خودچربی که ذوب شود و بمیرد و چربی که از قبل دائمی بماند وجود ندارد و تعیین دقیق آن مشکل است و نتایج بعد از مدتی ظاهر می‌شود.

 سرنوشت چربی که آب می‌شود نصف مقدار بسته بندی شده تخمین زده می‌شود، زیرا برای ادامه و زندگی نیاز به تغذیه دارد و غذا با تزریق بدون رگ به آن می‌رسد و فقط از طریق بافت‌ها به آن می‌رسد و زمانی که به مقدار کافی غذا دریافت کند مقداری از آن می‌رسد.

موفق می‌شود و بقیه آب می‌شوند و بعد از یک ماه پر شدن آب نمی‌شود، مگر اینکه رژیم غذایی را رعایت کنید و وزن کم کنید و درصد چربی ذوب شده با چربی منجمد جایگزین شود.

• این احتمال وجود دارد که دو طرف پر شده با تزریق چربی با هم برابر نباشند، به طوری که یک طرف در اثر ذوب چربی بزرگتر از طرف دیگر ظاهر شود و بنابراین ناحیه مورد نظر مجدداً با چربی ذخیره شده در فریزر در بیمارستان تزریق می‌شود.

• عفونی شدن چربی تزریق شده به عفونت به دلیل آلودگی آن به باکتری و زمانی ایجاد می‌شود که مقدار زیادی چربی تزریق شود و التهاب نادر است.

چربی از همان فرد خارج می‌شود و بدون توجه به رابطه‌‌ای که بین آنها وجود دارد، از فرد دیگری گرفته نمی‌شود و بنابراین وجود درصد بالایی از چربی در بدن فرد ضروری است، زیرا از افراد لاغر که چربی اضافی ندارند جلوگیری می‌کند.

از انجام تزریق شما با توجه به میزان چربی مورد نیاز به زمان جراحی نیاز دارید و اگر مقداری که باید پر شود نیاز به بی‌حسی موضعی دارید اما اگر زیاد باشد نیاز به بیهوشی عمومی دارد.

• زنان لاغر نمی‌توانند فرآیند تزریق چربی خود را انجام دهند، زیرا در صورت تزریق در نقاط مختلف به ذخیره چربی زیادی نیاز دارند.

• ممکن است پس از تزریق در اثر آلودگی، التهاب ایجاد شود که اگر پزشک متخصص و حرفه‌‌ای باشد، نادر است.


آیا نتایج تزریق چربی به صورت دائمی است؟

ماندگاری انتقال چربی با تکنولوژی امروزی روز به روز در حال افزایش است. که سوالات زیادی را در مورد روش‌های فرآیند تزریق چربی اتولوگیا تزریق چربی به صورت ایجاد می‌کند.

زمانی که زیبایی شناسی شکل دادن به بدن برای اولین بار با تزریق چربی به صورت ظاهر شد، طول عمر سلول‌های چربی حدود 30 درصد بود. از طریق فناوری‌های پیشرفته می‌توان به نتایج دائمی دست یافت که سال‌ها ماندگاری دارد، اما با توجه به سبک زندگی کنونی و به لطف آخرین تکنیک‌های لیپوساکشن وازر، اکنون می‌توانیم به 60 تا 80 درصد به موقع بودن دست پیدا کنیم.

ماندگاری نتایج تزریق مجدد چربی در صورت به نواحی تزریق چربی اتولوگ نیز بستگی دارد. در حالی که چربی در نواحی متحرک مانند پاها و باسن سریع‌تر آب می‌شود، اما در نواحی مانند لب‌ها و سینه‌ها که قسمت‌هایی بدون ماهیچه یا بافت الاستیک هستند، می‌تواند بیشتر بماند.


چگونه چربی به صورت تزریق می‌شود؟

اول – قبل از جراحی:
این مرحله شامل آمادگی کافی برای فرآیند تزریق چربی به صورت با انجام برخی از آنالیزهای آزمایشگاهی و آزمایشات پزشکی به منظور اطلاع از آمادگی بیمار برای انجام این جراحی است و همچنین ممکن است این مرحله مستلزم شنیدن دستورات پزشک در مورد مصرف برخی موارد جدید باشد.

داروها یا سازماندهی مجدد داروها بیمار آن را به طور دائم مصرف می‌کند و مصرف داروهایی را که باعث افزایش سرعت جریان خون می‌شوند، متوقف می‌کند، مانند داروهای حاوی استیل سالیسیلیک اسید و مکمل‌های غذایی که از لخته شدن سریع زخم جلوگیری می‌کنند.

دوم – در حین جراحی:
• مرحله اول: در ابتدای جراحی، پزشک از طریق مرحله بی‌حسی موضعی، برای کاهش احساس سوزن سوزن شدن و درد اقدام می‌کند.

• مرحله دوم: پزشک شروع به برداشت مقدار کافی چربی مورد نیاز از نواحی خاصی از بدن می‌کند که معمولاً عبارتند از: ناحیه شکم و باسن، از طریق یکی از تکنیک‌های مختلف لیپوساکشن. پس از آن، چربی‌های استخراج‌شده از طریق فرآیند (سانترفیوژ) توسط سانتریفیوژ، خالص و فیلتر شده و برای تزریق مناسب می‌شوند.

• مرحله سوم: چربی استخراج شده به منظور جلوگیری از بروز اسکار، با سوزن بسیار دقیق در نقاط مورد نیاز زیر پوست تزریق می‌شود و پزشک فرآیند توزیع چربی تزریق شده را به صورت منظم و منسجم در تمام نواحی انجام می‌دهد. صورت با کمک یک فرآیند ماساژ ملایم، مطمئن شوید که چربی به طور کامل به روش مورد نیاز پخش شده است.

سوم – بعد از جراحی:
پس از انجام عمل تزریق چربی اتولوگ در صورت، بلافاصله نتایج تزریق چربی شروع می‌شود و مرحله نتایج برای یک دوره بین دو تا شش ماه ظاهر می‌شود و در این مدت بیمار باید به طور مرتب ویزیت‌های دوره‌‌ای داشته باشد. به منظور اطلاع پزشک از وضعیت نتایج فرآیند تزریق چربی به صورت دوره‌‌ای و دریافت مشاوره پزشکی لازم.

دیدگاه خود را برای ما ارسال کنید