عوارض بوتاکس در درازمدت

عوارض بوتاکس در درازمدت

سم بوتاکس می‌تواند در بدن پخش شود و درنتیجه عوارض جانبی غیرعادی مانند ضعف عضلانی، مشکلات بینایی، مشکل در صحبت کردن یا بلع و مشکلات تنفسی ایجاد کند.


بوتاکس درواقع دارویی است که از سم تولیدشده توسط باکتری کلستریدیوم بوتولینوم ساخته می‌شود. اگر فردی به‌طور نادرست در معرض سم قرار گیرد، می‌تواند باعث ایجاد یک بیماری بسیار جدی به نام مسمومیت غذایی شود.

بااین‌حال، هنگامی‌که در دوره‌ای کوچک استفاده می‌شود، با موفقیت انواع مشکلات سلامتی مانند چین‌وچروک صورت، تعریق شدید، میگرن مزمن، مثانه بیش‌فعال و مشکلات عضلانی چشم را درمان می‌کند.

بوتاکس با مسدود کردن سیگنال‌های عصبی که انقباض عضلانی را تحریک می‌کنند، عمل می‌کند. این بدان معناست که وقتی بوتاکس در ناحیه‌ای از صورت تزریق می‌شود، ماهیچه‌ها شل و نرم می‌شوند و درنتیجه ظاهری جوان‌تر پیدا می‌کنند.

شایع‌ترین چین‌وچروک‌های ناشی از حرکت ماهیچه‌ها بین ابروها، اطراف چشم‌ها و روی پیشانی دیده می‌شود. ما در این مقاله به دنبال معرفی عوارض بوتاکس در درازمدت هستیم. اگر مایل به کسب اطلاعات در این زمینه هستید در ادامه مطلب با ما همراه باشید.


عوارض بوتاکس در درازمدت

این سم می‌تواند در بدن پخش شود و درنتیجه عوارض جانبی غیرعادی مانند ضعف عضلانی، مشکلات بینایی، مشکل در صحبت کردن یا بلع و مشکلات تنفسی ایجاد کند.

درواقع، شواهد قطعی بسیار کمی در مورد اثرات طولانی‌مدت بوتاکس وجود دارد، اما اشاره‌شده است که تزریق مکرر می‌تواند منجر به ضعیف شدن عضلات صورت و نازک شدن پوست در طول زمان شود.

اگر به دنبال یکو مکان مناسب برای بوتاکس هستید بوتاکس در کرج می تواند بهترین گذینه باشد.

کاهش حالات صورت به دلیل فلج صورت: مجله گزارش می‌دهد که بوتاکس می‌تواند شمارا برای خندیدن، لبخند زدن یا نشان دادن احساسات دیگر دچار مشکل کند. مشکلات تولید اشک نیز ممکن است وجود داشته باشد، زیرا حالات چهره، نظرات و احساسات یک پیوند واحد دارند.

تپش قلب و فشارخون بالا: مجله توضیح داد که رابطه قلب و درمان با نوروتوکسین ها هنوز مشخص نیست. بااین‌حال،چندین مطالعه نشان داد که بوتاکس عوارض جانبی در بیماران دارد. استفاده از این درمان ممکن است نگران‌کننده باشد اگر قبلاً بیماری قلبی دارید.

در مقابل، داده‌های مطالعه هیچ عارضه جانبی را در افراد مبتلابه بیماری‌های قلبی عروقی یا سندرم‌های متابولیک، مانند دیابت نوع 2 و حتی در مورد بیماری‌های روانی، مانند اضطراب که می‌تواند تأثیر قوی بر قلب شما داشته باشد، نشان نداد.

این فرآیند نتایج نهایی را می‌دهد که بعداً قابل‌تغییر نیست: اثر تزریق بوتاکس دائمی است، فقط در موارد محدودی می‌توانید آن را اصلاح کنید و هیچ‌چیزی نمی‌تواند بعد از تصمیم‌گیری شمارا از شر این اثر خلاص کند، بدن مانند یک فیلر موقت از شر آن خلاص نمی‌شود و وجود دارد.

برای عملی مطمئن بهتر است به کلینیک زیبایی در کرج مراجعه کنید.

هیچ تضمینی وجود ندارد که به نتایج دلخواه برسید: پزشک تصویری تقریبی ازآنچه پس از تزریق می‌توانید انتظار داشته باشید به شما می‌دهد، اما تضمین واقعی برای رسیدن به این نتیجه وجود ندارد، واکنش بدن از فردی به فرد دیگر متفاوت است.

همچنین، نتایج قابل‌تغییر نیستند، بنابراین اگر نتیجه شمارا راضی نکرد، باید آن را به‌عنوان یک عمل انجام‌شده تلقی کنید.

عوارض تزریق بوتاکس به معده: تزریق بوتاکس معده تزریقی به عضلات معده با درصد محاسبه‌شده بوتاکس باهدف تضعیف اندکی این ماهیچه‌ها برای کاهش سرعت فرآیند هضم و کند کردن فرآیند بیرون راندن غذا از معده است که به شما حس می‌دهد.

سیری طولانی‌تری ایجاد می‌کند و مقدار غذایی که می‌خورید را کاهش می‌دهد، به این معنی که بوتاکس تأثیر مستقیمی در افزایش فرآیند چربی سوزی یا رهایی از وزن اضافی ندارد، اما به‌طور غیرمستقیم با کاهش مقدار غذایی که فرد می‌خورد، عمل می‌کند.

دیدگاه خود را برای ما ارسال کنید