حقایقی درباره بوتاکس

حقایقی درباره بوتاکس

بوتاکس به سادگی نوعی سم است که توسط یک باکتری به نام کلستریدیوم بوتولینوم ترشح می‌شود و خود این سم «بوتولینوم» نامیده می‌شود.


هدف از فرآیند تزریق بوتاکس شل کردن ماهیچه‌های سفت یا منقبض است. مانند آنهایی که در پیشانی و بین ابروها هستند که باعث ایجاد چین و چروک در صورت و کاهش صافی پوست می‌شود.

به محض تزریق بوتاکس کاملا شل می‌شود، چین و چروک‌ها از بین می‌روند و پوست دوباره به حالت صاف و نرم خود باز می‌گردد. در این مقاله به دنبال بیان کردن حقایقی در باره بوتاکس هستیم اگر مایل به کسب اطلاعات در زمینه بوتاکس هستید در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

5 حقیقتی که باید در مورد بوتاکس بدانید…

1.بوتاکس و فیلرها دو چیز کاملا متفاوت هستند:

فیلتر‌ها برخلاف بوتاکس، پرکننده‌های ژل هستند و سمی نیستند. زیر پوست تزریق می‌شود نه در عضله. رایج‌ترین پرکننده اسید هیالورونیک است (که به طور طبیعی در بدن وجود دارد).

با جایگزینی حجم چربی از دست رفته، به عنوان یک پرکننده موقت عمل می‌کند. در جاهایی که با افزایش سن حجم خود را از دست می‌دهند مانند لب‌ها و گونه‌ها حجم بیشتری به شما می‌دهد. هر دوی آنها فونت‌های خوب را به روش‌های مختلف مدیریت می‌کنند.

2. در بوتاکس 7-10 روز طول می‌کشد تا نتایج را مشاهده کنید:

بوتاکس مطمئناً سریعتر و مؤثرتر از کرم‌های مراقبتی است، اما فوراً کار نمی‌کند. بعد از سه تا چهار روز متوجه محدودیت حرکتی خواهید شد، به طوری که نتیجه کامل بین 7 تا 10 روز ظاهر می‌شود.

3. پوست شما پس از تزریق بوتاکس بهبود می‌یابد:

حرکات محدود بوتاکس به پوست شما فرصت استراحت و تجدید می‌دهد تا حدی. اما این بدان معنا نیست که می‌توانید بدون پاکسازی و مراقبت از پوست روتین خود را انجام دهید.

4. بوتاکس برای همه مناسب نیست:

بدن در حال تولید آنتی بادی برای بوتاکس است، به این معنی که ممکن است در نهایت نتایج را از دست بدهید. یعنی ممکن است بعضی از افراد بعد از بوتاکس به خوبی نتایج آن را دریافت نکنند و این بدان معنا است که بوتاکس نمی‌تواند مناسب هر کسی باشد.

5. مقدار مناسب کلید است:

شما نمی‌خواهید صورتتان یخ بزند. دکتر جک همچنین هشدار می‌دهد که آتروفی عضلانی زمانی که بوتاکس در مقادیر زیاد تزریق می‌شود – به ویژه در فوکوس – و زمانی که بولوس به طور مکرر به حدی تزریق می‌شود که نمی‌توانید ماهیچه‌ها را حرکت دهید، امکان پذیر است.

این مورد در مورد هر عضله‌‌ای است که به طور گسترده استفاده نمی‌شود. آتروفی می‌شود، که ممکن است به این معنی باشد که به دلیل همان سطح حمایت عضلانی در ناحیه، به طور قابل مشاهده‌‌ای افتادگی دارد. توانایی حرکت عضلات باید تا زمانی که ظاهر آنها طبیعی به نظر برسد حفظ شود.

حقیقت‌های شگفت انگیز در مورد بوتاکس…

1. بوتاکس از سم باکتری ساخته شده است: تصور اینکه یک سم باکتریایی روی پوست شما تزریق شود، بسیار ترسناک به نظر می‌رسد، و حقیقت این است که بوتاکس ترسناک است، به خصوص اگر تزریق بوتاکس را پیش فردی انجام دهید که یک متخصص مجاز نیست.

آنچه ما به عنوان «بوتاکس» می‌شناسیم در واقع یک پروتئین سمی به نام «سم بوتولینوم» یا BTX است، بنابراین به راحتی می‌توان فهمید که نام بوتاکس از کجا آمده است.

دو نوع (نوع A و B) بوتاکس وجود دارد که برای اهداف تجاری استفاده می‌شود. نوروتوکسین از باکتری کلستریدیوم بوتولینوم تشکیل می‌شود که در « میله‌ای بی‌هوازی، گرم مثبت و تشکیل دهنده اسپور که معمولاً در گیاهان، خاک، آب و مجرای روده حیوانات یافت می‌شود.

2. بوتاکس می‌تواند کشنده باشد: هدف بوتاکس مسدود کردن تکانه‌های عصبی به عضلات است، اما در موارد نادر، سم به سایر قسمت‌های بدن سرایت می‌کند. هنگامی که این اتفاق می‌افتد، می‌تواند باعث فلج تنفسی، مشکل در بلع، خشکی دهان، تکلم، افتادگی پلک، ضعف عضلانی و حتی مرگ شود.

اگرچه بسته‌‌ای از اطلاعات ارائه شده توسط FDA، از جمله خطرات و هشدارهای مربوط به استفاده از بوتاکس، همراه با محصول است، اما همیشه در دسترس عموم نیست.

به همین دلیل در گذشته درخواست‌هایی مبنی بر بیشتر دیده شدن اخطارها بر روی محصول وجود داشته و این درخواست‌ها نسبتا موفقیت آمیز بوده است.

3. بوتاکس ابزار موثری برای کاهش تعریق است: میلیون‌ها نفر در سراسر جهان از هایپرهیدروزیس رنج می‌برند که تعریق بیش از حد است.

برای درمان این عارضه می‌توان بوتاکس را در نواحی دارای غدد عرق بیش فعال (مانند پوست سر، زیر بغل، دست‌ها و پاها) تزریق کرد.

طبق یک وب سایت بوتاکس، تنها یک درمان می‌تواند تا 201 روز (6. 7 ماه) از تعریق شدید تسکین یابد. در حالی که بوتاکس اغلب دردناک است زیرا فقط برای اهداف زیبایی استفاده می‌شود، اما برخی از فواید سلامتی را نیز دارد.

4. بوتاکس بر روی چین و چروک‌های ناشی از آسیب نور خورشید اثر نمی‌گذارد: بوتاکس با سفت کردن ماهیچه‌هایی که ظاهر چین و چروک را ایجاد می‌کنند عمل می‌کند، به این معنی که نمی‌توانند چین و چروک را درمان کنند زیرا بوتاکس روی چین و چروک‌های ناشی از حرکت عضلانی اثر می‌گذارد، اما متأسفانه روی چین و چروک‌های ناشی از آسیب نور خورشید تاثیری ندارد.

هنگامی که پوست در برابر نور خورشید آسیب می‌بیند، از سطح ایجاد می‌شود. بوتاکس روی ماهیچه‌های زیر سطح کار می‌کند و بنابراین برای کاهش ظاهر چین و چروک‌های ناشی از آسیب نور خورشید موثر نیست.

5. بوتاکس دائمی نیست: بسیاری از مردم تصور می‌کنند که پس از تزریق بوتاکس، همه آنها از بین رفته‌‌اند و دیگر مورد نیاز نخواهند بود.

حقیقت این است که نتایج برای اکثر افراد به طور متوسط بین 4 تا 6 ماه دوام می‌آورد، بنابراین اگر می‌خواهید برای شما کار کند، باید برنامه تزریق خود را دنبال کنید.

6. بوتاکس یک درمان تایید شده برای مثانه بیش فعال است: در سال 2013، FDA یک بیانیه مطبوعاتی منتشر کرد و توضیح داد که بوتاکس در حال حاضر برای استفاده در بزرگسالان مبتلا به مثانه بیش فعال که در سایر داروهایی که برای درمان آن در نظر گرفته شده بودند، مورد تایید قرار گرفته است.

طبق این اطلاعیه: “مطالعات بالینی نشان داده است که بوتاکس پتانسیل کاهش قابل توجه دفعات بی‌اختیاری را دارد. تایید امروز یک گزینه درمانی مهم اضافی برای بیماران مبتلا به مثانه بیش فعال ارائه می‌دهد، وضعیتی که حدود 33 میلیون مرد و زن را درگیر می‌کند.

 

دیدگاه خود را برای ما ارسال کنید